Dodatkowe usługi

Choć specjalizacją Autokliniki jest blacharstwo i lakiernictwo pojazdowe, to nasza firma w ramach dbałości o klienta rozszerzyła firmę o cały wachlarz usług dodatkowych. Tak, aby klient powierzając nam samochód, mógł go odebrać jako auto nie tylko naprawione, ale wyglądające jak po faceliftingu.

Zakres naszych usług dodatkowych to:

Polerowanie nadwozia

W miarę eksploatacji pojazdu, położony na nim lakier traci swoją jakość i wygląd. Zarówno na skutek działania czynników atmosferycznych, jak i mechanicznych. Stąd też karoseria potrafi „wyblaknąć” lub pojawiają się na niej drobne zarysowania. W celu przywrócenia jej świeżości, nie zawsze konieczne jest ponowne lakierowanie. Wystarczy polerowanie. Polerowanie wykonywanie przez naszych, profesjonalnie przygotowanych pracowników, usuwa większość rys i zadrapań na powłoce lakieru samochodu, jak również regeneruje lakier. Poprzez proces polerowania znikają zmatowienia i przebarwienia. Po takim zabiegu, samochód odzyskuje piękny połysk i wygląda jak nowy.

Zmiana koloru lakieru

Choć każdy właściciel auta w zakresie jego koloru ma określony gust, to ten zawsze może się zmienić, a kolor może się „znudzić”. Można go zmienić, nie narażając się na kosztowne kupno nowego samochodu o nowej barwie. Można ją zmienić w tym, który posiadamy, zlecając nam jego zmianę. Zrobimy to profesjonalnie, z najwyższą starannością.

Kolor lakieru dobieramy komputerowo, jako że sam kod koloru nie wystarcza do dobrania odpowiedniej receptury.

U wszystkich producentów samochodów występuje kilka odcieni danego koloru i stąd tak ważne jest wsparcie nowoczesnej technologii przy dobieraniu lakieru naprawianych, lub malowanych na nowo pojazdów.

Wymiana szyb

Naprawiane przez nas samochody często wymagają wymiany szyb. Taką wymianę można nam też zlecić w przypadku, gdy została ona uszkodzona w innych okolicznościach. Współpracujemy z najlepszą firmą w regionie, która szybko i profesjonalnie wymienia szyby, a o tym, jakiego rodzaju ma być szyba (związane jest to z kosztem naprawy), decyduje klient.

Serwis klimatyzacji

Dziś klimatyzacja w samochodzie, to nie ekstrawagancja właściciela, ale coraz częściej seryjne wyposażenie auta. Klimatyzacja, jak każdy inny podzespół wymaga przeglądów i serwisu. Uszkodzone klimatyzacje w trakcie wypadku, naprawiamy w ramach likwidowania szkody, ale również oferujemy naszym klientom jej serwis. W zakres obsługi wchodzi sprawdzenie szczelności układu, uzupełnienie czynnika, odgrzybianie jak i ozonowanie klimatyzacji, tak by zapewnić pełen komfort używania.

Kosmetyka

Każdy lub prawie każdy kierowca uwielbia jeździć lśniącym wewnątrz i na zewnątrz samochodem. Niewielu lubi jednak go myć, czyścić i polerować. My to zrobimy, proponując kompleksowe mycie samochodu wraz z nałożeniem powłoki teflonowej. Ta powłoka zabezpieczy Twój lakier na wiele miesięcy. Nie będzie go się trzymał brud, a przyklejone do karoserii rozbite owady, będzie można bez trudu usunąć. Po nałożeniu teflonu kolejne mycia samochodu będą czystą przyjemnością, gdyż wystarczy spłukać samochód czystą wodą by pozbyć się zabrudzeń. Efekt takiej pielęgnacji widoczny jest przez długi czas.

Naprawy mechaniczne i elektryczne

Choć mechanika i elektryka samochodowa, nie są naszą specjalnością, to powierzając na samochód do napraw blacharskich lub lakierniczych, można również zlecić naprawy mechaniczne i elektryczne. Współpracujemy z solidnymi warsztatami, które pozwalają na kompleksową obsługę i naprawę pojazdu.

Zabezpieczenie antykorozyjne

Czasy, gdy zabezpieczenie antykorozyjne było wymogiem ważności gwarancji, dawno się skończyły. Dziś większość producentów samochodów w instrukcjach obsługi o zabezpieczeniu antykorozyjnym nawet nie wspomina, to uważamy, że jeżdżąc w naszych warunkach klimatycznych, taka konserwacja jest przydatna i przedłuża żywotność naszego auta. Konserwację podwozia oraz elementów konstrukcyjnych i wnęk wykonujemy z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. Aby zagwarantować pełne pokrycie całej płyty podłogowej, używamy do tego celu specjalistycznego pistoletu ciśnieniowego.

Profesjonalne przygotowanie samochodu do sprzedaży

Kupując samochód, zdajemy sobie sprawę z tego, że kiedyś będziemy go chcieli sprzedać. A dziś wcale nie jest to takie proste, gdyż potencjalni nabywcy są nie tylko wymagający, ale często wybredni. Wiadomo – konkurencja i nasycenie rynku wtórnego. Dlatego też proponujemy przygotowanie Twojego pojazdu do sprzedaży. Nie od dziś wiadomo, jak ważne jest pierwsze wrażenie przy kupnie pojazdu, a przeżyliśmy to kupując ten, który teraz chcemy sprzedać. Pracownicy Autokliniki Twój samochód porządnie umyją, usuną drobne zadrapania, nałożą powłokę teflonową na lakier, by miał właściwy połysk i zrobił wrażenie nawet na najbardziej wymagającym kupującym.